Gdyby ściany mogły mówić

Okładka książki

Dziś premierę ma najnowsza książka dr. Lucy Worsley pod tytułem ‘If the Walls could talk: an intimate story of the house’ (‘Gdyby ściany mogły mówić: intymna historia domu’). Dr. Lucy Worlsey jest Naczelnym Kuratorem fundacji Historic Royal Palaces obejmującej  Tower of London, Hampton Court, pałac Kesnington, Banqueting House oraz pałac Kew.

Dr. Wolsey jest autorką kilku książek takich jak ‘Cavalier’ ,’Courtiers’, ‘The Secret story of Kensington Palace’ , występuje także w telwizji jako preznterka (‘Inside the body of Henry VIII’).

O czym jest nowa książka? W kilku słowach, książka opowiada o historii życia domowego od Normanów aż do dzisiaj ; jak żyli ludzie na przestrzeni wieków?

‘Lucy Worsley wiedzie nas przez sypialnię, łazienkę, salon oraz kuchnię, odkrywając historię architektury każdego pomieszczenia, ale koncentrując się przede wszystkim na tym co ludzie właściwie robili w łózku, wannie, przy stole i przy piecu. Od mieszania sosu do karmienia piersią, czyszczenia zębów do masturbacji, ubierania się do wychodzenia za mąż, ta książka sprawi że na swój dom spojrzysz z zupełnie innej perspektywy’.

Świetną informacją jest też ta, iż debiutuje nie tylko książka ale także serial dokumentalny BBC który ma ukazać się w kwietniu 2011 czyli już niedługo.

‘Nadzwyczajna i błyskotliwie zabawna książka. Każdy paragraf odkrywa mnóstwo zaskakujących faktów’ – Kevin McCloud

Sama Lucy Worlsey mówi ; ‘Odkryłam wiele małych, dziwnych i pozornie trywialnych szczegółów, ale dzięki nim mogłam nakreślić wspaniałe, rewolucyjne zmiany w społeczeństwie’.

Po więcej informacji na temat książki i serialu zapraszam Was na stronę ; http://www.lucyworsley.com/coming-soon-intimate-history.html

Zamierzam niedługo zakupić tą ksiażkę bo wydaje mi się interesująca i pisana jakby z nieco innej perspektywy. Ktoś jeszcze przymierza się do zakupu?

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
4 Responses
 1. Melinda says:

  Ja nie kupię tej ksiażki bo mój angielski nie jest aż tak zaawansowany ale mam nadzieję że ta książka ukażę się też po polsku. Wtedy ją kupię bez wahania! Lubię takie książki które pokazują nie samą historię ale po prostu życie ludzi w różnych epokach. Ciekawi mnie ten serial dokumentalny, chcę go obejrzeć! :)

 2. culpepper.kate says:

  Ja także poczekam na wydanie polskiej wersji, co prawda mój angielski nie jest taki najgorszy, aczkolwiek więcej mam przyjemności z czytania w ojczystym języku..xD Czekamy na opinie od Sylwii na temat książki i czy warto zakupić :)

 3. Evel says:

  Brzmi ciekawie, ale ja poczekam najpierw na serial dokumentalny i później zobaczę czy opłaca się kupować ksiażkę ;)

 4. Freydis says:

  Również poczekam na polską wersję. Co prawda czytanie w angielskim nie jest dla mnie jakoś strasznie trudne, ale szybko mnie męczy. I nie zawsze chce mi się biegać po słownik, aby sprawdzić co autor miał na myśli ;)

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

 • Language

 • Archives

  • 2018 (2)
  • 2017 (8)
  • 2016 (7)
  • 2014 (2)
  • 2013 (9)
  • 2012 (22)
  • 2011 (70)
  • 2010 (9)
 • Newsletter

 • Facebook

 • Currently Reading

  ISBN: 9781848945371