„Śladami Anny Boleyn : niezwykła podróż w czasie”

To już ponad rok istnieje ta strona – poświęcona Annie Boleyn i epoce Tudorów.  Jest to miejsce które tworzę z pasją i poświęceniem, ponieważ uwielbiam Annę i wszystko co z nią związane. Bardzo sobie cenię także społeczność która jest częścią tej strony – ludzi, których łączy pasja odnośnie historii.

Postanowiłam więc wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i zorganizować podróż do Anglii, magicznego kraju który tak uwielbiamy. „Śladami Anny Boleyn : niezwykła podróż w czasie” to podróż jak żadna inna – odwiedzimy miejsca związane z Anną Boleyn, jej życiem i śmiercią ;

Zamek w Hever, rodzinny dom Anny Boleyn

Hever Castle – zamek w którym wychowała się Anna Boleyn, jej rodzinny dom, w którym znajdowała bezpieczne schronienie przed amorami Henryka VIII. Po egzekucji Anny Boleyn w maju 1536 r., Hever nadal pozostawał własnością jej ojca, Tomasza. Gdy zmarł on w 1539 roku, Hever stał się posiadłością Henryka VIII. W 1540 r. Henryk podarował Zamek Hever swojej czwartej żonie, Annie Kliwijskiej, tuż po anulacji małżeństwa.  Po śmierci Anny Kliwijskiej w 1557 r. Zamek w Hever był własnością kilku rodzin, m.in. Waldergrave, Humfrey oraz Meade Waldor. Kupionz i odrestaurowany przez Williama Waldorfa Astora , dzisiaj zamek w Hever jest atrakcją i magicznym miejscem dla fanów Anny Boleyn.

Hampton Court – uroczy pałac niegdyś będący własnością kardynała Wolsey’a, który urządził to miejsce z gustem i przepychem. Od 1528 r. czyli od czasu upadku kardynała, pałac przeszedł na własność Henryka VIII. Hampton Court  jest nie tylko nierozerwalnie związany z Anną Boleyn, ale także z innymi żonami Henryka VIII.

Zamek w Windsorze – miejsce to nierozerwalnie związane jest z Anną Boleyn i Henrykiem VIII ; to tutaj 1 września 1532 r. Anna otrzymała tytuł Markiza Pembroke.

Hampton Court

Opactwo Westminsterskie –Opactwo począwszy od Wilhelma Zdobywcy (1066) jest miejscem koronacji królów Anglii –  w 1533 r. Anna Boleyn została tu koronowana we włspaniałej ceremonii, będąc drugą i ostatnią koronowanąmałżonką Henryka VIII (pomimo iż Henryk żenił się jeszcze czterokrotnie). Od XIII wieku opactwo to również miejsce pochówku królów i zasłużonych osób.

Tower of London – twierdza pełniąca rolę królewskiego pałacu oraz więzienia. To tutaj Anna spędziła kilka dni przed koronacją i to tutaj powróciła po niespełna trzech latach panowania, gdzie oczekiwała na śmierć. Zwiedzimy Tower i dowiemy się więcej otej niezwykłej twierdzy,  zwiedzimy wszystkie miejsca związane z Anną Boleyn – w tym miejsce jej egzekucji oraz pochówku w kaplicy św. Piotra w Okowach.

W tej chwili podróż jest na etapie planowania  z dwóch powodów –

 1. Moim celem jest zebranie jak największej grupy osób chętnych.
 2. Chciałabym aby ceny były dla wszystkich przystępne, dlatego pragnę abyście mieli coś do powiedzenia podczas planowania.

Zakwaterowanie : możliwy jest pobyt na Zamku w Hever, jednak ceny są zawrotne i  nie każdego stać na pobyt właśnie tam.  Dlatego też w grę wchodzą hotele lub hostele ; pytanie do Was – czy chcielibyście abym wybrała i jeden z tańszych hoteli lub o średnich cenach?

 Minimalna liczba osób umożliwiająca podróz to 10, a 20 to liczba maksymalna. Liczba dni – myślę, że 5 wystarczy.

Dajcie znać co o tym sądzicie, pytania i uwagi możecie pozostawiać w komentarzach pod tym artykułem, lub kierować je na e-mail : anneboleynpl@gmail.com

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
14 Responses
 1. Michalina says:

  Ja również jestem bardzo chętna i moja mama też. Bo chyba osoba niepełnoletnia także może jechać, prawda? :)
  Tak jak moja poprzedniczka interesuje mnie termin wyjazdu. Popieram pomysł z jak najtańszymi noclegami.
  Cieszę się, że wymyśliła Pani coś takiego – jest Pani niesamowita!
  Pozdrawiam,
  Michalina

 2. Scarlett says:

  Wspaniały pomysł! Najbardziej interesuje mnie termin wycieczki oraz jakie mniej więcej koszty wchodziłyby w grę. I również, tak jak moje poprzedniczki, jestem za najtańszymi noclegami. Czekam na wszelkie dokładniejsze informecje :)

 3. Sylwia says:

  Cieszę się że pomysł Wam się podoba :-) A więc tak ;

  Jak już wspomniałam w artykule, podróż jest na etapie planowania więc takie sprawy jak ceny oraz termin są do uzgodnienia. Chcę aby jak najwięcej osób pojechało, oraz aby każdego było na tą podróż stać.

  Więc ; Znalazłam jeden hotel, nazywa się Tune Hotels :
  http://www.tunehotels.com/
  Przykładowa cena za pokój za dwie osoby (w takim sensie, że dwie osoby będą razem w pokoju, przykładowo Michalina z mamą) kosztuje 350 euro. Taniej wychodzi właśnie taka opjca, że są dwie osoby w jednym pokoju – i tutaj pytanie do Was ; czy byłybyście (bylibyście, na razie jednak są same kobiety :D ) gotowe na dzielenie pokoju z drugą dziewczyną – powiedzcie, czy chcecie tak, czy każda z Was chce mieć własny pokój – tylko tutaj właśnie ceny są niższe, przy pokoju dzielonym przez dwie osoby.
  Tune Hotel ma tą zaletę, że jest blisko do budynku parlamentu, do Opactwa Westminsterskiego, do London Eye, do metra itp. Także dobry punkt wyjściowy.

  Termin : sprawa otwarta, ja proponuję koniec sierpnia 2012 (jeżeli się zgodzicie to zacznę robić rezerwacje i podam konkretne daty i ceny). Co sądzicie?

  Ilość dni : główne miejsca związane z Anną Boleyn to Zamek w Hever, Hampton Court i Tower of London i najlepiej jest spędzić jeden dzień w każdym z tych miejsc, aby w pełni zagłębić się w każdy zakamarek ;-)
  A więc 4 całe dni będą pewne, i teraz pytanie do Was ; ile dni chcielibyście być? Ja proponuję w ten sposób ;

  5 nocy w hotelu czyli :

  1 dzień zazwyczaj jest liczony jako dojazd
  2,3,4 Hever, Hampton, Tower pełne dni
  5 – dzień luźniejszy, możemy iść wszyscy razem zwiedzać np. Opactwo Westminsterskie , cokolwiek się zdecydujemy. LUB każdy spędza ten dzień wedle własnego uznania.
  6 dzień – powrót do domu

  Jeżeli znacie jakieś dobre i tanie hotele/hostele i wiecie, że warto je polecić, proszę polecajcie :-)

  Odnośnie pytania Michaliny : niepełnoletnie osoby jak najbardziej mogą jechać, ale z tym, że powinny mieć ze sobą pełnoletniego opiekuna (tak jak Michalina jedzie z mamą). Ponieważ nie chcę ponosić odpowiedzialności za osoby niepełnoletnie, wiadomo, wszystko może się wydarzyć i lepiej aby był z nimi dorosły opiekun (np. rodzic ).

  Ok, tak to wygląda. Oczywiście sprawa jest otwarta do dyskusji, wpisujcie się najlepiej tutaj, a jak będzie za dużo komentarzy to przeniesiemy się na forum :-)

 4. Scarlett says:

  A jakie środki transportu wchodziłyby w grę? A co do terminu – myślę, że sierpień byłby ok. 350 euro to około 1500 zł?

  • Sylwia says:

   Scarlett – metro przede wszystim, zorientuję się również jakim środkiem transportu najtaniej dostaniemy się do Hever. 250 euro to jest ok. 1500 zł, zależnie od aktualnego kursu walut.

 5. Meneris says:

  Ja bym chyba tez była chętna

 6. Meneris says:

  Ja bym też była chyba chętna :)

 7. Jane Grey says:

  czy te 1500 to ma być za 1 dzień??

 8. Lulu says:

  W końcu wycieczka po polsku :) Byłam zainteresowana kiedyś podobnym porojektem (chyba grupy z usa albo uk), ale ceny mają przerażające.
  A czy można się dołączyć mieszkając w UK? Mieszkam 3h od Londynu i byłam w większości Tudorowskich miejsc, ale miło by było być tam znowu z kobitkami, które podzielają tę samą pasję. Moi znajomi niestety nie rozumieją mojego zachwytu nad historią w ogóle, a co dopiero historią Anglii z czasów Tudorów. Jeśli więc można, biorę urlop w pracy i zwiedzam z Wami.
  Pozdrawiam

 9. Sylwia says:

  Jane Grey – cena ok. 1500 jest za cały okres pobytu w hotelu. To jest cena za hotel a nie za całą wycieczkę. Jeżeli zbierze się min. 15 osób, wtedy podliczę koszty i napiszę ile wynosi koszt wycieczki za jedną osobę.

  Lulu – oczywiście, możesz się do nas przyłączyć, super! :-) Im nas więcej tym lepiej. Powiedz, czy wtedy zatrzymałabyś się w hotelu z nami?

 10. Jane Grey says:

  ok to czekamy, też jestem chętna na tę wycieczkę!

 11. Sylwia says:

  Ok, niedługo zamieszczę artykuł o dokładnych cenach.

 12. Lulu says:

  Chyba tak. Zazwyczaj jest taniej jeśli więcej osób decyduje się na nocleg w np. hostelu. Poza tym, miło jest obgadać wrażenia i poznać się bliżej podczas piżamowych wieczorów. Trzymam kciuki za tą wycieczkę i mam nadzieję, że uda mi się na nią załapać.
  Pozdrawiam
  Lu

 13. czixxxa says:

  Ja też bym była chętna ale wszystko zależy od finansów…

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

 • Language

 • Archives

  • 2018 (2)
  • 2017 (8)
  • 2016 (7)
  • 2014 (2)
  • 2013 (9)
  • 2012 (22)
  • 2011 (70)
  • 2010 (9)
 • Newsletter

 • Facebook

 • Currently Reading

  ISBN: 9781848945371