Prawa autorskie

Dzisiaj publikuję post związany z pewnymi nieprzyjemnymi zajściami. Otóż jak wszyscy dobrze wiecie, założyłam tę stronę aby dzielić się z Wami informacjami o Annie Boleyn i epoce w której żyła.  Wszystkie artykuły jakie tu czytacie, są efektem mojego wysiłku i czasu poświęconego na ich napisanie. Oczywiście daje mi to wielką przyjemność, bo uwielbiam pisać, zwłaszcza o ludziach i rzeczach które mnie interesują. Zauważyłam jednak, że na kilkunastu stronach internetowych pojawiły się moje artykuły, bez mojej zgody. Artykuły zostały w całości skopiowane z tej strony, a co najgorsze, wcale nie zostało wspomniane że autorką artykułów jestem ja, a nie osoby które fałszywie podpisują się pod moją pracą. W ten sposób osoby kopiujące moje artykuły podpisują się pod ich treścią i kradną moje mienie intelektualne.

Nie mówię tu o tych z Was, którzy wysyłali do mnie maile z pytaniem czy mogą wykorzystać materiały ze strony np. w szkole czy na uczelni, bo wiem że uczciwe pytaliście i ja zgody udzieliłam. Chodzi tu przede wszystkim o te osoby które bezczelnie kopiują i wklejają artykuły na własne strony, podając siebie jako autora, bez mojej zgody i bez podania źródła czyli tej strony.

Niniejszym pragnę poinformować iż takie działanie jest kradzieżą mienia intelektualnego i podlega karze. Apeluję do tych z Was którzy kopiują moje artykuły na swoje strony, o usunięcie materiałów. W przeciwnym razie podejmę stosowne kroki.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam moich Czytelników :)

Sylwia

Category: Artykuły
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
6 Responses
 1. Meneris says:

  Mnie też to spotkało, nie tylko z moimi tekstami ale też a fotomanipulacjami które robiłam. Mam nadzieje że problem rozwiąże się szybko.
  Pozdrawiam.

 2. MarcinFar says:

  Sylwio, nie przejmuj się! :)
  Osoby, które kradną to, co Ty napisałaś, zazdroszczą Ci talentu! :D
  Liczę, że wszystko spokojnie się wyjaśni: Ty jesteś autorką tekstów – fenomenalnych z resztą – więc nic dziwnego, że ktoś chce pisać tak jak Ty. Ale podpisywanie się pod Twoją pracą jest co najmniej nie fair.
  Pozdrawiam.

 3. Sylwia says:

  Meneris, a co piszesz? :) Też coś związanego z historią? :)
  Marcin, nie martwię się tylko po prostu zadziwia mnie bezczelność niektórych ludzi :) Mam adresy stron na których widnieją moje teksty i czekam aż zlikwidują moje artykuły.

 4. Meneris says:

  Pisałam dawniej bloga i tam publikowałam moje teksty, można powiedzieć pseudo wiersze, strona jeszcze istnieje mogę ci przesłać link jeśli chcesz. Ale czasami sobie wklejam w google moje teksty żeby sprawdzić czy ktos mi akurat ukradł ten który sprawdzam. i zdarzało się ze ktoś sobie przywłaszczał. Od jakichś 3 lat już mi wena przeszła, i napisanie i na grafike. Teraz poświęcam się gitarze :)

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

 • Language

 • Archives

  • 2018 (2)
  • 2017 (8)
  • 2016 (7)
  • 2014 (2)
  • 2013 (9)
  • 2012 (22)
  • 2011 (70)
  • 2010 (9)
 • Newsletter

 • Facebook

 • Currently Reading

  ISBN: 9781848945371