You must be logged in to post Login Register


Register? | Lost Your Password?

Search Forums:


 


Wildcard Usage:
*    matches any number of characters
%    matches exactly one character

Jane Seymour – jaka była naprawdę?

No Tags
UserPost

6:55 pm
August 2, 2011


Lucia

Member

posts 15

Również czytałam, że Jane miala być pierwszą żywą kobietą, która miała cc , wcześniej zabieg ten przeprowadzano na martwych kobietach!

Jane przeżyła poród i czuła się dna tyle dobrze, by przyjąć gości z okazji chrzcin, które odbyły się  trzy dni później. Ubrana w aksamity i futra, aż do późnych godzin nocnych przebywała w kaplicy Hampton Court, aby dopełnić nakazanych tradycją obowiązków małżonki. Z pewnością nie byłaby w stanie tego zrobić, gdyby kilka dni wcześniej zrobiono jej cesarskie cięcie w wersji średniowiecznej…

Uważam, że Jane zmarła w wyniku gorączki poporodowej, która w tamtych czasach zbierała śmiertelne żniwo wśród kobiet – brak higieny, narzędzi, nawet pojęcia jak to powinno być przeprowadzane! Z tego samego powodu zmarła przecież matka Henryka oraz jego ostatnia żona.

W pewien sposób Jane odniosła sukces – Henryk zapamiętał ją jako najukochańszą żonę, która poświęciła własne życie, aby wydać na świat tak długo oczekiwanego syna.

Jako jedyna z sześciu żon, miała pogrzeb jak królowa Anglii – szkoda, że Anne nie spotkał taki zaszczyt…Cry w końcu to Anna urodziła prawdziwego następcę tronu Henryka - Elżbietę! A syn Jane to taki… suchotnik Laugh

7:27 pm
August 2, 2011


qdom

Poland :)

Member

posts 64

Również o tym czytałam, nawet jestem skłonna w to uwierzyć, jednak zastanawia mnie jedno – jak wytrzymała 2 tygodnie żywa po tym, jak ją pocięli na żywca,wyjęli Edwarda i zaszyli?

7:52 pm
August 2, 2011


Lucia

Member

posts 15

Wlasnie dlatego mysle, ze nie miala cc.

Jest jeszcze jedna mozliwosc – data i okolicznosci smierci Jane nie sa prawdziwe.

W tamtych czasach wiadomosc o smierci wysoko postawionych (np. przedstawicieli rodu królewskiego) byla podawana opinii publicznej duzo pozniej, albo szczegoly byly ukrywane. (Czytalam nawet o tym, ze mozliwe jest, ze Elzbieta umarla w dziecinstwie i podmieniono ja na chlopca i niby Henryk sie nie zorientowal Wink )

nie wiemy do konca, jak bylo… spotkalam sie rowniez z taka opinia, ze Henryk byl na tyle psychiczny, ze poswiecil Jane zeby tylko miec syna, doslownie pokroil ja! Ale Jane byla widywana kilka dni po urodzeniu dziecka – zywa, chyba ze to juz nie byla ona Surprised  przeciez poddani nie widywali jej na tyle czesto, zeby dokladnie wiedziec jak wyglada. Tyle setek lat po tym wydarzeniu, mozna gdybac i doprabiac historyjki jak z horroru, ale prawda jest ze Henryk mial świra i wiele mozna sie po nim spodziewac Laugh

Osobiscie uwazam, ze jednak byla to goraczka poporodowa, tak jak pisalam wczesniej!

10:18 pm
August 2, 2011


Sylwia

Administrator

Admin

posts 711

O porodzie Jane mamy temat tu :

http://www.anne-boleyn.com/?pa…..sny-porod/

 

A na temat cesarskiego cięcia pisałam tu :

http://www.anne-boleyn.com/?page_id=292

"I almost wish we were butterflies and liv'd but three summer days – three such days with you I could fill with more delight than fifty common years could ever contain."

John Keats 

 

11:32 pm
August 2, 2011


qdom

Poland :)

Member

posts 64

juz odpisalam na wlasciwym temacie:)

10:34 pm
September 3, 2013


missjessica

Member

posts 6

Jane said:

Jeśli chodzi o Jane: nie lubię jej (jest ostatecznie rywalką Anny!), ale zauważyłam, że zapomina się o jednej ważnej kwestii: podczas, gdy Anna jest demonizowana, przedstawiana jako 'ta zła', która doprowadzila do rozwodu, to Jane jest niby święta. Ale przecież Anna sięgnęła po koronę po prostu odsuwając Katarzynę i wysyłając ją na wieś, a Jane dążyła do władzy dosłownie 'po trupie' swojej poprzedniczki. Anna nie doprowadziła do niczyjej śmierci, natomiast Jane 'kręciła' z Henrykiem wiedząc, że by zostać jego żoną, musi pozwolić na mord sądowy na Annie.


Zgadzam się, Anna została znienawidzona głównie za to że odsunęła Henryka od jego prawowitej żony a przecież Jane zrobiła dokładnie to samo, stawiając warunki Henrykowi musiała wiedzieć że jedynym sposobem na zawarcie legalnego małżeństwa jest śmierć Anny i godziła się z tym. Poza tym Anna zaczęła swój ,,romans" z Henrykiem kiedy jego małżeństwo z Katarzyną trwało kilkanaście lat i prawie pewnym było że Katarzyna nie bedzie mogła mieć więcej dzieci a ,,cnotliwa" Jane spoufalała się z Królem w czasie gdy Anna była ciężarna!!!! Może się mylę ( poprawcie jeśli tak) ale wydaje mi się że Henryk wspominał o unieważnieniu małżeństwa z Katarzyną zanim jeszcze zainteresował się Anną

12:54 pm
September 4, 2013


Sylwia

Administrator

Admin

posts 711

Henryk nie wspominał o unieważnieniu małżeństwa z Katarzyną. To Książę Buckingham w 1514 r. twierdził, że król powinien się rozwieść, bo Katarzyna nie dała mu synów. Buckingham został ścięty za zdradę stanu.

"I almost wish we were butterflies and liv'd but three summer days – three such days with you I could fill with more delight than fifty common years could ever contain."

John Keats 

 

No Tags

About the Queen Anne Boleyn Forum

Forum Timezone: Europe/London

Most Users Ever Online: 59

Currently Online:
3 Guests

Currently Browsing this Topic:
1 Guest

Forum Stats:

Groups: 2
Forums: 23
Topics: 164
Posts: 2451

Membership:

There are 666 Members

There is 1 Admin

Top Posters:

MarcinFar – 280
czixxxa – 170
Arega – 133
Jane – 129
Susannah – 125
asabay – 118

Recent New Members: ssdmzup1, missjessica, mosthappy, Imno, Vanila, Catherine

Administrators: Sylwia (711 Posts) 
 • Language

 • Archives

  • 2018 (2)
  • 2017 (8)
  • 2016 (7)
  • 2014 (2)
  • 2013 (9)
  • 2012 (22)
  • 2011 (70)
  • 2010 (9)
 • Newsletter

 • Facebook

 • Currently Reading

  ISBN: 9781848945371